Kaip patikrinti ar yra katalizatorius?

Automobilio katalizatoriaus išpjovimas

Automobilio katalizatorius – tai detalė, kurios pagrindinė funkcija yra neutralizuoti išmetamąsias dujas iš degimo sistemos tam, kad į aplinką patektų kuo mažiau kenksmingų dalelių. Katalizatorius naudoja katalizinę cheminę reakciją, jog paverstų pavojingas medžiagas, pavyzdžiui, monoksidą, anglies oksidus ir nevisiškai sudegusius angliavandenius į mažiau kenksmingas medžiagas – azotą, anglies dioksidą bei vandenilio garus. Jis taip pat mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, gerina variklio efektyvumą ir padeda sutaupyti degalų.

Jeigu automobilis neturi katalizatoriaus arba šis yra pažeistas, tai gali pasireikšti tokiais požymiais:

Taigi – kaip patikrinti ar yra katalizatorius? Tai galite padaryti patys arba kreiptis į profesionalus. Katalizatoriaus patikra turėtų prasidėti nuo automobilio pakėlimo. Visgi, prieš tai darydami įsitikinkite, kad transporto priemonė stovi ant stabilaus ir lygaus paviršiaus. Jeigu variklis prieš patikrą buvo įjungtas, leiskite jam atvėsti. Tuomet naudodami pagalbines priemones pakelkite automobilį, kad galėtumėte patogiai prieiti prie išmetimo sistemos. Kai tai jau padarėte, ieškokite cilindro formos komponento, kuris dažniausiai montuojamas tarp variklio išmetimo kolektoriaus ir išmetimo sistemos galinės dalies. Pats katalizatorius greičiausiai bus padengtas metaliniu gaubtu bei prijungtas prie išmetimo vamzdžių. Tikslią jo vietą pamatysite šiame vaizdo klipe. Įsitikinkite, kad nėra jokių ženklų, jog katalizatorius buvo pakeistas. Pavyzdžiui, galbūt ant jo rasite gamintojo kodą, kuris padės nustatyti ar šis yra originalus. Be to, rekomenduojama patikrinti ar ant katalizatoriaus nėra pažeidimų. Tai gali būti įvairūs įtrūkimai, duobutės, laisvos dalys jo viduje. Jeigu pastebėjote, kad katalizatorius pažeistas, neskubėkite šio išmesti. Su didesne finansine nauda jį galite parduoti antriniam panaudojimui. Superkame katalizatorius įvairiuose Lietuvos miestuose, naudojant mūsų „Car-Cat“ programėlę. Viskas, ką turite p adaryti – tai parsisiųsti ją per „App Store“, „Google Play“ arba www.carcat.lt.

Ką daryti, jei automobilis neturi katalizatoriaus?

Katalizatoriaus išpjovimas nėra legalus. Pagal įstatymus, kiekvienas automobilis privalo turėti šią detalę. Visgi, egzistuoja kiek daugiau problemų, su kuriomis galite susidurti, jeigu važiuosite be katalizatoriaus:

Taigi – ką tuomet daryti, jeigu automobilis neturi katalizatoriaus? Egzistuoja kelios išeitys: įsigykite naują/naudotą katalizatorių arba jo pakaitalą. Tai priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių. Naujo katalizatoriaus kaina gali siekti 1000 ar daugiau eurų, priklausomai nuo automobilio modelio. Taigi, dažnas asmuo nusprendžia įsigyti naudotą detalę, mat tai yra pigesnis sprendimas. Kita vertus, galima apsvarstyti ir katalizatoriaus pakaitalą. Tai – sertifikuotas katalizatorius, savo sudėtyje dažniausiai turintis mažiau vertingųjų metalų. Visgi, šis vis tiek atlieka taršos mažinimo funkciją. Įprastai katalizatoriaus pakaitalas taip pat kainuoja gerokai pigiau nei nauja detalė. Taigi, belieka apsispręsti dėl Jums tinkamo varianto.